Friss hírek
Labdarúgó Szakosztály - Eredmények PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Kiss Endre    2018. április 18. szerda, 06:18

U-19  csapatunk számára eddig nem valami eseménydús a tavaszi kör !!

Az alsóház  1. fordulójában Nagytétényben félbeszakadt a mérkőzés így a szövetség döntésére

várunk. A mi álláspontunk alapján a 3 pont hozzánk kéne hogy kerüljön mert az ellenfél miatt

szakadt félbe a mérkőzés.  A 2. fordulót elhalasztották így reméljük hogy hétvégén már minden

adott lesz ahhoz hogy fiataljaink kipihenve pályára  léphessenek és győzzenek !!

Felnőtt csapatunkra kemény mérkőzés várt a 18. fordulóban !!  A tabellán 7 helyezett Erzsébethez

látogattunk.  A 13 . percben Géber István által megszereztük a vezetést és sajnos rengeteg helyzetünk

kimaradt ezután !! A szünetre  1:0 előnnyel mentünk. A második félidőben a hazaiak 6 perc alatt 2 gólt

szereztek és sajnos 2:1  vereség lett a vége !!  Sajnálhatjuk az elvesztett 3 pontot mert az első félidőben

eldönthettük volna a mérkőzést !!

A 19. fordulóban a tabellán 3. Respect  látogatott Pestújhelyre .  Az első félidő kijelenthetjük minden idők

legjobb 45  perce volt Pestújhelyi részről !!  Csörgei Zoltán a 8.  Szabó László Filemon a 19. percben szerzett

gólt  és a szünetben 2:0 vezettünk a tabella 3. helyezett ellen !!   Érett a hatalmas meglepetés és bravúr !!

Sajnos a második félidőben 10 perc alatt 3 gólt kaptunk és  rutinos ellenfél ezt meg is őrizte , de jár a taps

a Pestújhelyi játékosoknak !!

Bízunk benne hogy hétvégén sikerül mindkettő csapatunknak pontot, vagy pontokat szereznie !!

HAJRÁ  PÖSÖC !!

Asztalitenisz Szakosztály . NB II - 15. Forduló PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Kiss Endre    2018. április 18. szerda, 06:05

Az NB II - ben szereplő csapatunknál  a 15. fordulóban hazai asztalnál a Polgárdi csapata

vendégeskedett. Az erőviszonyok alapján "kötelező" volt a győzelem , de már sokszor be-

bizonyosodott hogy ezek szoktak lenni a legnehezebb mérkőzések . Szerencsére ez most nem

következett be és a Pestújhelyi játékosok végig koncentrálva az első mérkőzéstől az utolsóig

esélyt sem adva a sportszerűen küzdő ellenfélnek magabiztos   15:3  győzelmet arattak !!

A tabellán így a 8. helyet foglaljuk el és mivel nagyon szoros a középmezőny így akár a hátra-

lévő fordulókban akár feljebb is lépkedhetünk !!

Gratulálunk a játékosoknak a győzelemhez és a mutatott játékhoz !!

HAJRÁ  PÖSÖC  !!

Asztalitenisz Szakosztály - 2017 . éves beszámoló PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Kiss Endre    2018. április 05. csütörtök, 06:13

A 2017  évben kettő bajnoki szezon értékelését kell figyelembe venni .  A 2016-2017 évi csapat-

bajnokság 2017 májusában fejeződött be a 2017-2018 bajnokság őszi szezonja pedig 2017

szeptemberében kezdődött és decemberében ért véget .   Szakosztályunk mindkettő szezonban

5  csapattal vett részt  az előző évekhez hasonlóan.

Első csapatunk az előző évekkel ellentétben az NB II - Észak -nyugati csoportjában került .

A csapat az előző évekhez hasonlóan szinte ugyan abba az összeállításba szerepel , új igazolásunk

Hermann József jól illeszkedett be  a csapat játékába!!  Samu Gábor az előző szezont szinte végig

sérülten játszotta végig. A bajnokságot az 5. helyen fejezte be a csapat 18 mérkőzésből 10

győzelemmel és 20 pontot szerezve !!  Nagyon szép eredményt ért el a csapat .  A jelenlegi szezon

őszi fordulóját a 8. helyen zártuk .   A tavaszi szezon már elkezdődött és már a bennmaradásunk

biztosítva van !!

Második számú csapatunk az NB III - Budapest csoportjában szerencsére megőrizte tagságát az idei

szezonra !! A tavalyi évhez képest jelentősen megtudtunk erősödni Holhos Tamással , Lampel Andrással

és Vágott Jánossal. Ennek eredményeként az év végét a középmezőnybe felküzdve a 9. helyen vártuk a

tavaszi folytatást !!  Gratulálunk a csapatnak a szép őszi eredményekért !!

III . csapatunk az 1/C  osztályban  szerepelt tavaly és osztályozóra kényszerült az év végén a bennmaradásért.

Ezt szerencsére megnyerték a fiúk parádés teljesítménnyel így az idei szezont komolyabb céllal lehetett kezdeni !!

Ez annyira sikerült hogy veretlenül vezetve a tabellát az első helyen áll a csoportjában a Pestújhelyi különítmény

és a cél az 1 /B osztályba való feljutás !!

Fantasztikus teljesítmény lenne és drukkolunk a fiúknak a cél eléréséhez !!

Sajnos IV.  csapatunk tavaly kiesett a kerületi bajnokságba .

Az idei szezonban IV. és V. csapatunknak esélye van felkerülni a Budapest Bajnokságba úgyhogy reméljük a szezon

végére ez sikerülni fog !!

Kijelenthetjük hogy a Pestújhelyi SC.  igen szép eredményeket ért el a tavalyi évben , idén pedig további sikerek

várhatóak ha minden jól alakul.

Köszönjük a játékosoknak az odaadó munkát és hozzáállást amit minden mérkőzésen és edzésen mutatnak !!

Köszönjük a kerületnek a támogatóknak és mindenkinek akik segítik a Pestújhelyi SC  asztalitenisz szakosztály

működését !!

Gratulálunk mindenkinek a 2017 szezonban elért eredményekhez !!

Sok sikert és győzelmet kívánunk minden játékosnak és Pestújhelyi csapatnak a csoportjában a 2018 évben !!

Pestújhelyi SC.

Asztalitenisz Szakosztály Vezetősége

Dsrts Szakosztály 2017 . Éves beszámoló PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Kiss Endre    2018. április 04. szerda, 06:08

2017-es évben több fronton is szép eredményeket értek el szakosztályunk játékosai !

Csapat szinten a Magyar Bajnokság első osztályában Softon 2. Steelen 3 . helyezést értünk el !!

A csapat az alábbi volt ( Melisek Zsolt ,Borbély Richárd , Balogh Béla, Várady György , Szabados Attila ,

Végső János, Molnár László ) .  A Budapest Bajnokságban férfi párosban  Softon az első három helyezett a

Pestújhelyi SC. játékosa lett !!  ( Végső , Molnár , Várady , Balogh , Melisek ) .  Steelen Bajnoki címet szereztünk

Melisek Zsolt  és Végső János által !!   Női szakágon Softon egyéni és páros Bajnoki címet zsebeltünk be  Mayer és

Tóth által !!

A Magyar Darts Liga Közép - Magyarországi régiójában a 2 . ( Melisek Zsolt ) és 3. ( Végsö János ) helyen végeztünk .

Ennek a sorozatnak az Országos Döntőjében Szabados Attila révén az ezüstérmet szereztük meg !!

Nemzetközi eredményeinkből kiemelkedik az Olaszországban Softon több mint 17 ország 40 klubcsapata között szerzett

KLUBCSAPATOK EURÓPA  BAJNOKI CÍME !!

Valamint a PDC szervezésében rendezett csapat világbajnokságon Végső János klubunk játékosa volt a Magyar csapat egyik

tagja !!

Klubszinten  a Soft 1. osztály csapatbajnokságban címvédésre készültünk , de sajnos " csak a 2 hely " jutott nekünk 2017-ben !!

Steel 1 . osztály szintén csapatbajnokságban újra az ország legjobb 8  csapatába sikerült bejutnunk. Égtünk a visszavágástól a

Győriekkel szemben a Soft döntő veresége miatt !! Fantasztikus játékkal bejutottunk az elődöntőbe és itt sajnos semmi nem jött

össze így maradt a bronzérem a csapatnak !! A csapattagok ( Végső ,Melisek, Szabados , Balogh , Borbély ).

A következő állomás  Wekerlén a Magyar Darts Szövetség által megrendezésre kerülő Soft egyéni és páros Magyar Kupa volt !!

Taroltak a Pestújhelyi dartsosok !!  Egyéniben Melisek Zsolt végig verte az egész mezőnyt és Magyar Kupát nyert !!

Párosban először a hölgyekkel kezdjük . Szarka  Zsuzsanna  ezüstérmet szerzett Cserpes Ágnes  ( ÚKDC) oldalán !!  A fiúk szinte

taroltak !!  3  helyet szerezett Balogh Béla - Várady György párosunk !! Melisek Zsolt pedig az egyéni után a páros Magyar Kupa

1  helyet is bezsebelte Takács Gábor ( Dömi )  oldalán !!

Csapat szinten elindultunk még Darts Pub Ligában ahol a meghatározott szabályok miatt nem tudtunk mindig  a legerősebb

játékosokkal játszani , de így is ezüstérmet szereztünk a sorozat végén az alábbi csapattal ( Végső ,Borbély , Molnár ,Tóth ,

Herczegh , Balázsi , Császi ) !!

Végső János a PDC csapat világbajnokságon képviselte hazánkat , úgy hogy a Grand Hotel Hungáriában rendezett  első selejtezőt

megnyerte !  A bravúr nem jött össze hogy a magyar páros pestújhelyi legyen , mert a második selejtezőn Melisek Zsolt sajnos

az elődöntőben vereséget szenvedett !!  Morzsiék sajnos a Kanadai páros ellen vereséget szenvedtek , de hatalmas büszkeség

egyesületünknek hogy a Magyar csapat tagja lehetett !!

Az eredményeket végig olvasva minden kerületi lakos büszke lehet a Pestújhelyi Darts Szakosztály 2017-ben elért eredményeire !!

Egyéni és csapat szinten nem szeretnénk senkit kiemelni !!

Köszönjük minden egyes játékosnak az egész évi munkát és azt hogy öregbítette Pestújhely és a XV. kerület hírnevét !!

Köszönjük a támogatóknak és a kerületnek a segítséget hogy ezek az eredmények létrejöhettek !!

Sok sikert a játékosoknak a 2018-as évben , és reméljük hasonló eredmények jönnek az év folyamán !!

Pestújhelyi SC. Vezetősége

Labdarúgó Szakosztály - Hétvégi eredmények PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Kiss Endre    2018. április 03. kedd, 06:12

A hétvégén csak felnőtt csapatunknak volt mérkőzése .  A 17. fordulóban hazai pályán

fogadtuk a tabellán 5 . helyen álló Kőbánya csapatát. Az első félidőben hatalmas küzdelmet

láthattak a kilátogató nézők a pályán és igazságos 0:0 eredménnyel vonultak a szünetre a

csapatok. A második játékrészben egy figyelmetlenséget kihasználva előnybe kerültek a

vendégek.  Ezután mindent felraktunk a gólszerzésre és a 76. percben Kovács Ádám Tamás

megszerezte az egyenlítésünket !! A maradék negyed órában nem sikerült a győztes gólt

berúgnunk pedig többször is hatalmas ziccerbe kerültünk. A végeredmény 1:1  lett , és az

1 pontra mindkettő csapat rászolgált.  A 18. fordulóban idegenben lépünk pályára az U-19

pedig az alsóházban szintén idegenben ( Nagytétényben )  próbál pontot , pontokat szerezni .

Gratulálunk a csapatnak a játékhoz és az  1 ponthoz , hétvégén pedig reméljük jönnek az